Telefon

506 643 347

Email

kontakt@parafiakozala.pl

Konto Parafii

56 1240 3392 1111 0000 3022 6111

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne, przy licznym udziale dzieci i młodzieży! Bóg zapłać dyrekcjom szkół, wychowawcom, nauczycielom, wszystkim zaangażowanym. Wszystkim za udział i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi, istnieje możliwość w tygodniu przed poranną Mszą św., lub wieczorem w godz. 1730 – 1800. Prosimy o zgłaszanie chorych, do których udamy się z posługą sakramentalną przed świętami Wielkanocnymi w piątek 31 marca po Mszy św. porannej; będą to również odwiedziny z racji I piątku miesiąca.

2. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

3. Nabożeństwa pasyjne w wielkim poście: gorzkie żale w niedzielę o godz. 1630, droga krzyżowa w najbliższy piątek przed południem o godz. 1000, wieczorem droga krzyżowa ulicami miasta Lipna: w tym roku rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 1800, następnie udamy się do kościoła Wniebowzięcia NMP. Ni ma Drogi Krzyżowej o 1730.

4. Organizujemy konkurs na najpiękniejszą palmę (sposób wykonania, wysokość). Zapraszamy do udziału: rodziny lub grupy (np. parafialne, młodzieżowe, dzieci). Palmy należy dostarczyć do kościoła w sobotę 1 kwietnia ok. godz. 1000. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę palmową na Mszy św. o godz. 1200.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. To także I niedziela miesiąca. Nie ma spotkania dla klas 8. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych, natomiast uroczysta procesja z palmami na Mszy Świętej o godz. 1200, gromadzimy się zatem przed Mszą, jeśli pogoda na to pozwoli przed kościołem. Zachęcamy szczególnie dzieci do przyjścia z palmami!

6. Dziś i za tydzień po każdej Mszy św. będzie przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego przez wspólnoty naszej parafii. Za wszystkie ofiary na ten cel, składam – Bóg zapłać! Dziś Grupa „Szymon” rozprowadza palmy. Dobrowolne ofiary składane z tej okazji przeznaczone będą na działalność wspólnoty. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 800, następnie modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

7. Z racji spowiedzi rekolekcyjnej w parafiach dekanatu kancelaria nieczynna w poniedziałek i wtorek (8.00-9.00) oraz z racji drogi krzyżowej ulicami miasta w piątek (19.00-20.00).

8. Do wieczności odeszli: śp. Wioletta Kowalska i Zygmunt Specjalski. Wieczny odpoczynek…

9. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy. Do nabycia są także baranki wielkanocne w cenie 10,-. Dochód przeznaczony jest na cele Caritas.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom na czas przeżywanie Męki Pańskiej życzymy: Szczęść Boże.