MENU 2023NEW

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 października 2023 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 
 1. Dzisiaj, po Mszy Świętej (z racji I niedzieli miesiąca) o godz. 1000, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Bł. Michała Kozala BM. Po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla dzieci klas 3 i ich rodziców. Z tydzień po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie dla klas 8.

 

 1. Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do udziału w nabożeństwach różańcowym, od poniedziałku do soboty o godz. 1720, w niedzielę o 1620. Każdego dnia, po nabożeństwie, będzie losowana figurka Matki Bożej, którą wylosowane dziecko będzie zabierać do domu. Zachęcamy, aby dzieci każdego dnia przynosiły do kościoła serduszka z imieniem i nazwiskiem i składały je w koszyku obok figury Matki Bożej Fatimskiej. Na koniec października będą nagrody dla najwytrwalszych dzieci! Prosimy o wspólne odmawianie różańca, również w domach, w ramach przygotowania do nawiedzenia w naszej parafii Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej.

 

 1. W środę, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - imieniny papieża Franciszka - pamiętajmy o nim w modlitwie. W piątek, 6 października, wspominamy św. Faustynę Kowalską. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

 

 1. Małżonków zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu: RANDKA MAŁŻEŃSKA czyli Mąż, Żona i ON, 6 października od godz. 1930 do godz. 700 rano. Więcej info. na plakatach!

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej parafii, o 2300 Godzina święta.. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy: (Msze Święte: 700, 1630 i 1800, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą); chorych odwiedzamy po Mszy Świętej o godz. 700.

 

 1. W pierwszą sobotę obchodzimy Wspomnienie NMP Różańcowej. Msza Święta o godz. 800, a następnie o godz. 845 wyjazd spod kościoła KŻR do katedry we Włocławku na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Różańcowych. Plan pielgrzymki na plakatach, a zapisy u p. Grażyny Kletkiewicz.

 

 1. Instytut Copernicanum zaprasza na koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 8 października o godz. 1900 w parafii WNMP w Lipnie. Więcej info. na plakatach. Zapraszamy!

 

 1. W przyszłym tygodniu 13 października ostatnie nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godz. 1800, a następnie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa do kościoła Wniebowzięcia NMP. Przynieśmy świece, które zapalimy na procesję. Dla osób, które nie będą uczestniczyć w nabożeństwie, u nas w tym dniu wieczorem - bez zmian - różaniec o godz. 1720.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zadbajmy o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. W kancelarii można zamawiać wypominki roczne i oktawowe. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone karki na których wpisujemy: imiona i nazwiska naszych zmarłych, rodzaj wypominek (roczne czy tylko oktawowe - tygodniowe) i godzina Mszy Świętej w niedzielę, przed którą mają być czytane. Wypełnione kartki przynosimy do kancelarii.

 

 1. Do Pana odeszły śp. Anastazja Jabłońska, Urszula Kaczorowska. Wieczny odpoczynek…
 
 1. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.
     12. Wszystkim drogim parafianom i gościom, życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!